چرا طراحی سایت فروشگاهی برای هر کسب وکار لازم است؟
طراحی یک سایت فروشگاهی امروزه لازمه پیشرفت هر کسب و کاری می باشد.

نکاتی که شما باید در طراحی سایت فروشگاهی به کار ببرید را بیان کرده ایم.

امروزه هر کسب و کاری که پیدا می کنید اقدام به طراحی سایت فروشگاهی برای معرفی محصولات و خدمات خود کرده است. این مساله می تواند هم باعث خوشحالی شود و هم ناراحتی. خوشحالی از این جهت که ما شاهد پیشرفت تکنولوژی در کسب و کار و رشد جایگاه طراحی سایت فروشگاهی هستیم و از ناراحت از این بابت که مالکان این سایت هنوز نمی دانند که چرا سایت فروشگاه اینترنتی دارند. بعضی از آن ها فعالیت زیادی برای پیشرفت وب سایت فروشگاهی خود می کنند و برخی دیگر هیچ ایده برای کسب وکار اینترنتی خود ندارند.

طراحی سایت فروشگاهی
طراحی سایت فروشگاهی

متاسفانه اکثر قالب هایی که برای طراحی سایت فروشگاهی استفاده می شوند، هیچ ایده در طراحی آن ها به کار نرفته است و در واقع می توان گفت که هیچ گونه مزیتی ندارند. البته اگر بخواهیم علت استفاده از قالب های آماده سایت فروشگاهی را بگوییم این است که مالکان این سایت ها هیچ گونه شناخت و درکی از فروش اینترنتی ندارند و آن را یک هزینه اضافه برای کار خود می دانند.

اما ما در این مقاله می خواهیم بگوییم که چرا طراحی سایت فروشگاهی برای کسب و کارها لازم است.

به جرات میتوان گفت که از زمان به وجود آمدن تکنولوژی طراحی وب سایت ,بیشترین انواع وب سایتی که ایجاد شده است وب سایت های فروشگاهی میباشد. امروزه در دنیا وب سایت هایی مانند Amazon و Ebay میتواند معروف ترین آنها باشند. امروز در ایران بسیاری از افراد حتی قبل از رفتن به مغازه حتما سری به یکی از سایت های فروشگاهی آنلاین زده و یک برآورد قیمت کرده تا با فکری بازتر بتوانند خرید خود را انجام دهند.

حال به سراغ بحث اصلی می رویم که چرا کسب وکارها به  یک وبسایت نیاز دارند؟

یک وبسایت فروشگاهی منعکس کننده نوع کسب و کار است
متاسفانه، بیشتر افراد از روی ظاهر قضاوت می کنند و به طور مشابه کسب وکار شما را نیز از ظاهر سایت تان قضاوت خواهند کرد. اگر ظاهری نامرتب در طراحی سایت فروشگاهی استفاده شود، کاربران بدون اینکه به محتوا و محصولات آن دقت کنند، سریعا سایت را ترک خواهند کرد. البته ناگفته نماند ظاهر نامرتب با ضعف در چیدمان خیلی متفاوت است. ضعف در چیدمان باعث کاهش خوانایی و ارتباط کاربر با سایت می گردد اما ظاهر نامرتب می تواند دارای اصول ارتباطی مناسبی باشد.

 

سرویس خرید و فروش اینترنتی (cash on delivery):

با توجه به رشد چشمگیر و روز افزون تکنولوژی وسایل ارتباط جمعی همانند : تلفن ، فکس، پست الکترونیک و اینترنت ، اقبال عمومی برای استفاده از سرویس های نوین که بر بستر اینترنت قابلیت اجرا دارند افزایش یافته و از اینرو صنعت پست می بایست وارد مرحله نوینی از چرخه حیات خود گردد و خدمات جدیدی را در حوزه فعالیتهای خود و نیز نیاز بازار عصر جدید تعریف و ارائه نماید.

از طرفی با توجه به افزایش چشمگیر کاربران اینترنت و بازار بالقوه موجود ضرورت حضور شرکت پست به عنوان شبکه گسترده توزیع بیش از پیش نمایان میگردد.در همین راستا سرویس خرید و فروش اینترنتی شرکت پست در سال۸۲ به صورت محدود آغاز و سپس با افزایش تقاضا از سوی فروشندگان، خریداران و شرکتهای فعال در حوزه تجارت الکترونیک به تدریج سایر واحدهای پست تجهیز و امکان ارائه سرویس به مشتریان فراهم گردید.

سرویس خرید و فروش اینترنتی شرکت پست به فروشندگان امکان میدهد که محصولات و کالاهای خودر را در یک فضای مجازی و به کلیه خریداران عرضه نماید. از مزایای این سرویس کاهش هزینه های مربوطه و سهولت دسترسی به بازرهای متعدد را میتوان برشمرد .

 

چه مواردی برای راه اندازی و طراحی وب سایت فروشگاه اینترنتی آنلاین لازم است؟
برای راه اندازی یک وب سایت فروشگاه آنلاین شما به یک سیستم یکپارچه کامل نیازمند هستید. به همین منظور شما به اجزاء مختلفی نیازمند دارید. این اجزا شامل:

۱- میزبانی وب
۲- طراحی وب سایت فروشگاه اینترنتی
۳- عقد قرارداد با موسسات پردازش اینترنتی کارت مانند بانک سامان ، بانک پارسیان
۴- پشتیبانی فروشگاه از سیستم های مختلف پرداخت آنلاین

 

دسترسی به انواع بیش تری از کالاها و خدمات:

امروزه خریداران می توانند تقریبا هر آنچه را که می خواهند از طریق اینترنت سفارش دهند (در کشور خودمان هم مسیر توسعه تجارت و کسب و کار اینترنتی به این هدف تمایل دارد) مانند اثاثیه منزل، ماشین های شست وشو، مشاوره مدیریتی و حقوقی و دارویی.

به عنوان مثال آمازون دات کام  خود را بزرگ ترین فروشگاه کتاب با بیش از سه میلیون جلد کتاب معرفی می کند; شرایطی بوجو آورده که هیچ فروشگاه کتاب فیزیکی نمی تواند از پس آن برآید. به علاوه، خریداران قادرند این کالاها را از سرتاسر جهان سفارش دهند که این امر برای مردم کشورهایی که با قیمت های بالاسروکار دارند، موقعیتی ویژه به حساب می آید. به این معنا که خریداران در کشورهای با هزینه و قیمت بالامی توانند با سفارش کالاها و خدمات مورد نیاز به کشورهای ارزا ن تر از میزان هزینه های خود بکاهند.

 

سهولت بیش تر در سفارش دادن، روابط متقابل و تحویل گرفتن سفارش:

مشتریان امروزی می توانند از خانه، دفتر کار و حتی از طریق تلفن همراه، به صورت ۲۴ ساعته و در تمامی هفت روز هفته سفارشات خود را ارایه بدهند و در ضمن این محصولات در کم ترین زمان به دست آن ها می رسد.

فروشگاه اینترنتی

ارسال یک نظر برای این صفحه